Aktuality

ZIMA = topit a větrat
10. 01. 2024
V zimě je důležité, v době kdy teplota vzduchu klesá pod nulou, tedy mrzne, v nemovitostech pravidelně větrat. Toto pravidlo by mělo stát součástí běžného užívání bytu nebo rodinného domu. Právě správným větrem dosáhneme zdravého klimatu, zabráníme tomu zvýšit a následné nepříjemné vytvoření.
Pro informaci: jeden člověk ze svého těla odpaří jen za noc asi 1 litr vody. Ve čtyřčlenné se za den vytvoří 10 litrů vody ve formě páry. Což je za rok cca 24 plných koupacích van. A to není všechno, další vlhkost vzniká koupáním/sprcháním, vařením, sušením prádla, žehlením, odpařováním vlhkosti z pokojových rostlin..
Správným topením a větráním ušetříte energii, zamezíte poškození nemovitosti a postaráte se o zdravé klima a pohodu ve svých domovech. Doporučujeme větrat v zimě 3 – 4 krát denně plně otevřeným oknem, hlavně ráno v ložnicích a kuchyních. Vždy po dobu cca 5 minut.
Sadovky - výsadba v rezidenci Austerlitz
02. 06. 2023
Počátkem letošního roku jsme zadali autorizované krajinné architektce Ing. Miroslavě Polachové, aby vyhotovila projekt skutečného provedení, na základě inventarizace skutečného aktuálního stavu, výsadby v celé lokalitě rezidence Austerlitz, tedy všechny etapy vč. protihlukového valu, které realizovala firma Kaláb. Výsledek výsadby je:
- LISTNATÉ STROMY celkem 153 ks
- LISTNATÉ KEŘE VYŠŠÍ celkem 2 021 ks
- LISTNATÉ KEŘE POKRYVNÉ celkem 5 868 ks
PUMPTRACK – ZA VALEM
27. 03. 2023
Dovolujeme si vás informovat, že po dohodě s městem Slavkov u Brna budeme, za valem, maximálně pumptrackovou dráhou (uměle vytvořený uzavřený okruh pro jízdu na kolech, koloběžkách, odstrkovadlech, skateboardech i inline bruslích). Pro stavbu dráhy bude sloužit již navedená zemina, kterou jsme na místo opravovali v únoru. Práce (modelování terénu) zahájíme v první polovině dubna 2023. A dokončení máme naplánované na začátek prázdnin. Okruh je určen pro širokou veřejnost, je to zábava pro celou rodinu. Užijí si ho děti, mládež i dospělí. 😊
Co vlastně pumptrack je?
Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole, který projíždí bez šlapání.
Okruhy vlnami a zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost jízdy tvořenou pumpováním.
Je to ideální nácvik rovnováhy, ovládání a získání základních dovedností na jízdních kolech, zároveň je to výborný prostředek pro zábavu a pilování technických dovedností.
 
Fotografie volných nemovitostí
10. 03. 2023
Dovolíme si vám ve fotogalerii (níže) představovat postupně vybrané nemovitosti, k prodeji. :-)
Vánoce a nový rok
23. 12. 2022
🎄 Přejeme Vám krásné prožití svátků vánočních v kruhu nejbližším a nový rok 2023 naplněný štěstím, pevným zdravím, porozuměním a úspěchy v osobním i profesním životě. 🍀
Děkujeme za přízeň v roce 2022. 💛
 

Průběh stavby