O projektu

Koncepce a popis projektu

2019_01_31_KALAB_Austerlitz_ex_BD_0000.jpg2019_01_31_KALAB_Austerlitz_ex_RD_0000.jpg
...jdeme do finále :-)
pátou etapou dokončíme kompaktní architektonický celek rezidence Austerlitz. Vstupujeme, jak je uvedeno v nadpisu, do finále celého projektu. V průběhu předcházejících devíti let jsme pro vás postavili 76 rodinných domů a osm domů bytových o 170 bytových jednotkách. A v této etapě přidáme 5 rodinných domů a dva domy bytové o 34 bytových jednotkách. Takže celá lokalita bude koncem roku 2022 obsahovat 80 rodinných domů a 10 domů bytových o 204 bytových jednotkách. Každá nemovitost si sebou nese, od první položené cihly, svůj příběh, který je od architektonického záměru přes realizaci jasně technicky definovaný. Ale s „příchodem“ svého majitele, vstupuje do děje život, a to je cíl, který nás baví.
Budeme rádi, když celou lokalitu budete vnímat jako harmonické, funkční, pestré a přitažlivé prostředí. Jehož neoddělitelnou součást budete i Vy. :-)
 
PÁTÁ ETAPA – pět rodinných domů a třicet čtyři bytových jednotek
 • Třicet čtyři bytových jednotek je součástí dvou solitérních bytových domů obdélníkového půdorysu se čtyřmi nadzemními podlažími, výtahy (zajišťující bezbariérové přístupy), s parkovacími místy ve společném suterénu a soukromých venkovních parkovacích stání. Bytové domy (prodejní označení C2 a F) vyrostou na pozemcích před bytovým domem C1 (č.p. 1750).Bytový dům C2 je svojí orientací a parametry srovnatelný s domem C1, tedy obývací pokoje a terasy nebo balkony jsou orientované převážně na jih. Součástí domu je garáž (garážová stání). Skladba bytových jednotek v domě C2 - 1+kk, 2+kk a 3+kk. Nový typ bytového domu F, opět z ateliéru architekta Zlámala, čistě geometrická stavba, svým kolmým umístěním na stávající bytové domy, umožňuje orientaci obývacích pokojů na západ. V bytovém domě F není garáž (garážová stání), ale přibyla kočárkárna. Skladba bytových jednotek v domě F–2+kk a 3+kk. Třináct bytů, se může pyšnit velkorysou terasou orientovanou na jih nebo na západ. Terasové byty najdete v prvním a čtvrtém nadzemním podlaží. Ostatní bytové jednoty budou s balkony, přičemž nejmenší balkon má velmi příjemnou funkční plochu 4,5 m2. Jak terasa, nebo balkon jsou v dnešní době vyhledávaným „doplňkem“ každého bytu, který se tak stává příjemným místem pro posezení a relaxaci. Každý byt má svoji sklepní kóji. 
 • Pět řadových rodinných domů doplní zbývající prostor ulice U Mokřadu. Navážeme na linii řadových rodinných domů z III. a IV. etapy. Koncept domu dvě nadzemní podlaží s plochou střechou, zahradou, garáží a dvěma parkovacíma stáními před domem, byl zachován. Dvoupodlažní řadové domy 4+kk jsou vyprojektovány s klasickým, ale i žádaným rozdělením domu, na společenskou a klidovou část. První podlaží je koncipováno jako společenské a potkávací, druhé podlaží je vymezeno pro klidovou část, tvoří ji tři pokoje a koupelna. Velká rohová prosklená stěna v obývacím pokoji krásně otevírá prostor směrem do jižně osluněné zahrady. Součástí koupelny je vana i sprchový kout. Garáž jsme obohatili o další stání, tedy vznikla prostorná dvojgaráž a před domem bude prostor pro parkovaní dvou aut.
 • Infrastruktura v této etapě propojíme ulice Nerudova (v zatáčce) a Zelnice I. Je to úsek komunikace před bytovým domem F. Dále nově vznikne 25 venkovních parkovacích stání u bytových domů. A pro zajímavost celkem jsme v rezidenci Austerlitz postavili 2,4 km (délky) komunikací.
DOKONČENÍ PÁTÉ ETAPY JE NAPLÁNOVANÉ NA PROSINEC 2022.

Aktuální průběh projektu najdete na:
Facebook:
https://www.facebook.com/RezidenceAusterlitz/
Instagram:
https://www.instagram.com/rezidence_austerlitz/?hl=cs

Poznámka - KÓTOVÁNÍ VÝKRESŮ
Výkresy se kótují v hrubých rozměrech, tzn. od cihly k cihle, bez omítky. Povrchová úprava se do kóty nezahrnuje.
 
line

Výhody projektu

20 min
po dálnici do Brna
5 min
plavecký bazén
500 m
zámecká zahrada
2 km
golfové hřiště
 • Do detailu koncepčně propracované architektonické řešení celého projektu, vysoký standard provedení a vybavení
 • Zděné bytové a rodinné domy
 • Pohodlné bydlení
 • Návaznost na D1
 • 20 min autem do Brna
 • Zámek, zámecký park, církevní památky, sochy, památníky, pozoruhodné stavby
 • Školka, škola, střední škola, pošta, zdravotní středisko, lékárna, restaurace
 • Kulturní akce, výstavy, koncerty, kino
 • Sportovní vyžití, koupaliště, golf, lehkoatletický ovál, střelnice, lázeňský dům, bowling, kurty, squash, fitness a fotbalové, volejbalové, nohejbalové hřiště
 • Značené turistické a naučné stezky
 • Cykloturistické trasy

Zastavovací studie V. EtAPA

Situace_JPG.PNG