O projektu

Koncepce a popis projektu

2019_01_31_KALAB_Austerlitz_ex_BD_0000.jpg2019_01_31_KALAB_Austerlitz_ex_RD_0000.jpg
..pokračujeme 😊
V této lokalitě jsme úspěšně dokončili další etapu, již třetí, projektu rezidenčního areálu „Austerlitz“. Věříme, že o jeho kvalitách a přednostech vypovídá kromě spokojených nových obyvatel, také ucelené a detailně propracované architektonické řešení vycházející z jednoduchých a nadčasových tvarů, ale i exteriér celého komplexu a jeho parková úprava. 
 
Aktuálně realizovaná – ČTVRTÁ ETAPA – projektu, nabízí šedesát čtyři bytových jednotek a dvacet jedna řadových rodinných domů.
 • Šedesát čtyři bytových jednotek je součástí dvou solitérních bytových domů obdélníkového půdorysu se čtyřmi nadzemními podlažími, výtahy (zajišťující bezbariérové přístupy), dostatkem parkovacích míst ve společném suterénu a soukromých venkovních parkovacích stání. V nabídce jsou byty v bytových domech E2 a E3 s dispozicí 1+kk, 2+kk a 3+kk, s balkony či terasou a převážnou orientací na jih. Jeden bytový dům „E“ má celkem 32 bytových jednotek o velikostech 3+kk, 2+kk a 1+kk. Z toho dvanáct bytů, v každém domě, se může pyšnit velkorysou terasou orientovanou na jih. Terasové byty najdete v prvním a čtvrtém nadzemním podlaží. Ostatní bytové jednoty budou s balkony, přičemž nejmenší balkon má velmi příjemnou funkční plochu 7 m2. Jak terasa, nebo balkon jsou v dnešní době vyhledávaným „doplňkem“ každého bytu, který se tak stává příjemným místem pro posezení a relaxaci. Samozřejmostí bytových domů od společnosti Kaláb se staly výtahy. S ohledem na velikost bytového domu E, komfort užívání a bezbariérový přístup do bytů, namontujeme dva osobní výtahy do jednoho bytového domu. Zajistíme pro vás mobilitu ze suterénu (garáže) do čtvrtého (posledního) patra. Každý byt má svoji sklepní kóji. 
 • Dvacet jedna řadových rodinných domů situovaných ve třech řadách. Parametry rodinného domu 4+ kk jsou určené převážně pro rodinu. Jedná se o moderní typ dvoupodlažního domu s plochou střechou, zahradou, garáží a dvěma parkovacíma stáními před domem. Dvoupodlažní řadové domy jsou vyprojektovány s klasickým, ale i žádaným rozdělením domu, na společenskou a klidovou část. První podlaží je koncipováno jako společenské a potkávací, druhé podlaží je vymezeno pro klidovou část, tvoří ji tři pokoje a koupelna. Velká prosklená stěna v obývacím pokoji krásně otevírá prostor směrem do osluněné zahrady. Zahrady jednotlivých domů mají orientaci převážně na západ a v pěti případech na jih.
 • Infrastruktura se v této etapě uzavře. Propojíme komunikace mezi bytovými a rodinnými domy. Konkrétně se jedná o ulice Zelnice II. (páteřní ulice mezi bytovými domy) s ulicí U Mokřadu (rovnoběžná ulice s potokem Prostředníčkem). Dále nově vzniknou příjezdové komunikace k rodinným domům, ze kterých se stanou ulice a ponesou názvy ul. Zelnice IV. a Zelnice V.
Návrh zastavěnosti území celé lokality je do detailu propracovaný projekt rezidenčního bydlení na původním pozemku p.č. 354/1. V architektonickém konceptu jsou společně řešeny zajímavé stavby pro bydlení, nová obslužná komunikace, sadové úpravy i důmyslný odvod dešťové vody. Promyšlené dispoziční řešení bytů i rodinných domů umožňuje vysoký komfort užívání nemovitosti. S dispozičním řešením koresponduje doplnění adekvátních zařizovacích předmětů, které dotváří moderní atmosféru bydlení. Území se tak stává atraktivní lokalitou pro vaše bydlení.

DOKONČENÍ ČTVRTÉ ETAPY JE NAPLÁNOVANÉ NA LISTOPAD 2020.


Poznámka - KÓTOVÁNÍ VÝKRESŮ
Výkresy se kótují v hrubých rozměrech, tzn. od cihly k cihle, bez omítky. Povrchová úprava se do kóty nezahrnuje.
 
line

Výhody projektu

20 min
po dálnici do Brna
5 min
plavecký bazén
500 m
zámecká zahrada
2 km
golfové hřiště
 • Do detailu koncepčně propracované architektonické řešení celého projektu, vysoký standard provedení a vybavení
 • Zděné bytové a rodinné domy
 • Pohodlné bydlení
 • Návaznost na D1
 • 20 min autem do Brna
 • Zámek, zámecký park, církevní památky, sochy, památníky, pozoruhodné stavby
 • Školka, škola, střední škola, pošta, zdravotní středisko, lékárna, restaurace
 • Kulturní akce, výstavy, koncerty, kino
 • Sportovní vyžití, koupaliště, golf, lehkoatletický ovál, střelnice, lázeňský dům, bowling, kurty, squash, fitness a fotbalové, volejbalové, nohejbalové hřiště
 • Značené turistické a naučné stezky
 • Cykloturistické trasy

Zastavovací studie IV. EtAPA

Situace_JPG.PNG