O projektu

Koncepce a popis projektu

2019_01_31_KALAB_Austerlitz_ex_BD_0000.jpg2019_01_31_KALAB_Austerlitz_ex_RD_0000.jpg
..pokračujeme 😊
V této lokalitě jsme úspěšně dokončili další etapu, již třetí, projektu rezidenčního areálu „Austerlitz“. Věříme, že o jeho kvalitách a přednostech vypovídá kromě spokojených nových obyvatel, také ucelené a detailně propracované architektonické řešení vycházející z jednoduchých a nadčasových tvarů, ale i exteriér celého komplexu a jeho parková úprava. 
 
Aktuálně realizovaná – ČTVRTÁ ETAPA – projektu, nabízí šedesát čtyři bytových jednotek a dvacet jedna řadových rodinných domů.
 • Šedesát čtyři bytových jednotek je součástí dvou solitérních bytových domů obdélníkového půdorysu se čtyřmi nadzemními podlažími, výtahy (zajišťující bezbariérové přístupy), dostatkem parkovacích míst ve společném suterénu a soukromých venkovních parkovacích stání. V nabídce jsou byty v bytových domech E2 a E3 s dispozicí 1+kk, 2+kk a 3+kk, s balkony či terasou a převážnou orientací na jih. Jeden bytový dům „E“ má celkem 32 bytových jednotek o velikostech 3+kk, 2+kk a 1+kk. Z toho dvanáct bytů, v každém domě, se může pyšnit velkorysou terasou orientovanou na jih. Terasové byty najdete v prvním a čtvrtém nadzemním podlaží. Ostatní bytové jednoty budou s balkony, přičemž nejmenší balkon má velmi příjemnou funkční plochu 7 m2. Jak terasa, nebo balkon jsou v dnešní době vyhledávaným „doplňkem“ každého bytu, který se tak stává příjemným místem pro posezení a relaxaci. Samozřejmostí bytových domů od společnosti Kaláb se staly výtahy. S ohledem na velikost bytového domu E, komfort užívání a bezbariérový přístup do bytů, namontujeme dva osobní výtahy do jednoho bytového domu. Zajistíme pro vás mobilitu ze suterénu (garáže) do čtvrtého (posledního) patra. Každý byt má svoji sklepní kóji. 
 • Dvacet jedna řadových rodinných domů situovaných ve třech řadách. Parametry rodinného domu 4+ kk jsou určené převážně pro rodinu. Jedná se o moderní typ dvoupodlažního domu s plochou střechou, zahradou, garáží a dvěma parkovacíma stáními před domem. Dvoupodlažní řadové domy jsou vyprojektovány s klasickým, ale i žádaným rozdělením domu, na společenskou a klidovou část. První podlaží je koncipováno jako společenské a potkávací, druhé podlaží je vymezeno pro klidovou část, tvoří ji tři pokoje a koupelna. Velká prosklená stěna v obývacím pokoji krásně otevírá prostor směrem do osluněné zahrady. Zahrady jednotlivých domů mají orientaci převážně na západ a v pěti případech na jih.
 • Infrastruktura se v této etapě uzavře. Propojíme komunikace mezi bytovými a rodinnými domy. Konkrétně se jedná o ulice Zelnice II. (páteřní ulice mezi bytovými domy) s ulicí U Mokřadu (rovnoběžná ulice s potokem Prostředníčkem). Dále nově vzniknou příjezdové komunikace k rodinným domům, ze kterých se stanou ulice a ponesou názvy ul. Zelnice IV. a Zelnice V.
Návrh zastavěnosti území celé lokality je do detailu propracovaný projekt rezidenčního bydlení na původním pozemku p.č. 354/1. V architektonickém konceptu jsou společně řešeny zajímavé stavby pro bydlení, nová obslužná komunikace, sadové úpravy i důmyslný odvod dešťové vody. Promyšlené dispoziční řešení bytů i rodinných domů umožňuje vysoký komfort užívání nemovitosti. S dispozičním řešením koresponduje doplnění adekvátních zařizovacích předmětů, které dotváří moderní atmosféru bydlení. Území se tak stává atraktivní lokalitou pro vaše bydlení.

DOKONČENÍ ČTVRTÉ ETAPY JE NAPLÁNOVANÉ NA LISTOPAD 2020.
Aktuální průběh projektu najdete na:
Facebook:
https://www.facebook.com/RezidenceAusterlitz/
Instagram:
https://www.instagram.com/rezidence_austerlitz/?hl=cs

Poznámka - KÓTOVÁNÍ VÝKRESŮ
Výkresy se kótují v hrubých rozměrech, tzn. od cihly k cihle, bez omítky. Povrchová úprava se do kóty nezahrnuje.
 
line

Výhody projektu

20 min
po dálnici do Brna
5 min
plavecký bazén
500 m
zámecká zahrada
2 km
golfové hřiště
 • Do detailu koncepčně propracované architektonické řešení celého projektu, vysoký standard provedení a vybavení
 • Zděné bytové a rodinné domy
 • Pohodlné bydlení
 • Návaznost na D1
 • 20 min autem do Brna
 • Zámek, zámecký park, církevní památky, sochy, památníky, pozoruhodné stavby
 • Školka, škola, střední škola, pošta, zdravotní středisko, lékárna, restaurace
 • Kulturní akce, výstavy, koncerty, kino
 • Sportovní vyžití, koupaliště, golf, lehkoatletický ovál, střelnice, lázeňský dům, bowling, kurty, squash, fitness a fotbalové, volejbalové, nohejbalové hřiště
 • Značené turistické a naučné stezky
 • Cykloturistické trasy

Zastavovací studie IV. EtAPA

Situace_JPG.PNG